Oszczędzanie w banku kontra podatki

Oszczędzanie w banku kontra podatki

on wrz 11, 13 • by admin • with Możliwość komentowania Oszczędzanie w banku kontra podatki została wyłączona

Podatki płacimy niemal za wszystko. Podatek VAT, podatki od dochodu oraz wszelkiego rodzaju akcyzy sprawiają, że z naszych funduszy spora suma wpada do budżetu państwa. Podatkami objęte są również nasze oszczędności, a zakładając lokatę musimy liczyć się z koniecznością przekazania części zysków...
Pin It

Home » Pozostałe » Oszczędzanie w banku kontra podatki

Podatki płacimy niemal za wszystko. Podatek VAT, podatki od dochodu oraz wszelkiego rodzaju akcyzy sprawiają, że z naszych funduszy spora suma wpada do budżetu państwa. Podatkami objęte są również nasze oszczędności, a zakładając lokatę musimy liczyć się z koniecznością przekazania części zysków do kasy państwa. Podatki, inflacja oraz coraz niższe oprocentowanie oferowane przez banki sprawiają, że wielu z nas zaczyna sceptycznie podchodzić do zakładania lokat i kont oszczędnościowych. Czy warto odkładać pieniądze na koncie?

Zawirowania wokół podatku Belki

 

Wprowadzony przez Marka Belkę podatek od zysków kapitałowych stał się pierwszym niepokojącym sygnałem dla osób oszczędzających na lokatach. Aż 19% z dochodów pochodzących z odsetek bankowych musiało trafić – i trafia – do Skarbu Państwa. Banki i ich klienci dość szybko jednak znaleźli sposób na ominięcie tego podatku. Nastała moda na fundusze, które łączyły ze sobą lokatę oszczędnościową z ubezpieczeniem na życie. Pojawiły się również liczne oferty lokat jednodniowych. W ich przypadku odsetki naliczano każdego dnia, a lokata co 24 godziny ulegała odnowieniu. Niskie oprocentowanie oraz odsetki o minimalnej wartości sprawiały, że wiele osób zaczęło wybierać takie właśnie antybelkowe rozwiązania. Mniejsze oszczędności, za to wolne od podatku – pod takim hasłem promowano lokaty zakładane na jeden dzień. Od ponad roku taka forma oszczędzania przestała się jednak opłacać, gdyż nowe przepisy narzuciły podatek na wszystkie, nawet te najmniejsze oszczędności. Jak zatem oszczędzać na lokatach w chwili, gdy przy wypłacie oszczędności nasze zyski z odsetek i tak zostają zmniejszone o 19%?

 

Warto oszczędzać

 

Z podatkiem czy bez – oszczędzać warto, a pieniądze na lokacie zawsze mogą się okazać skarbem bezcennym. Większość z nas traktuje je nie jako sposób na zarabianie, lecz jako rezerwę na czarną godzinę. Dzięki temu w awaryjnej sytuacji nie trzeba starać się o kredyt Eurobank jest jedną z tych placówek, w której możliwości oszczędzania są dość szerokie – nawet w tak trudnych czasach. Konta oszczędnościowe oraz lokaty sprawiają, że można tu nie tylko odłożyć pieniądze na czarną godzinę, ale i dodatkowo uzbierać niezłą sumkę z odsetek.

 

Praktyczne rozwiązania dla oszczędnych

 

Eksperci podkreślają zgodnie, że podatki i inflacja wcale nie wykluczają możliwości zaoszczędzenia na lokacie. Wystarczy dokonać odpowiedniego wyboru. Asortyment jest szeroki, a innowacyjnych rozwiązań skrojonych na miarę naszych czasów nie brakuje. Dobrym przykładem może być w tym zakresie wspomniany już Eurobank Opinie na temat oferowanych tu lokat są bardzo dobre, a elastyczność jest ich najbardziej charakterystyczną cechą. Lokata promocyjna z oprocentowaniem do 7% w skali roku, lokata z odsetkami płatnymi z góry – to tylko najciekawsze pomysły na oszczędzanie dla miłośników nowatorskich rozwiązań.

Comments

comments

Podobne artykuły

Comments are closed.

Scroll to top