Co można sfinansować poprzez leasing?

on lis 13, 13 • by admin • with Możliwość komentowania Co można sfinansować poprzez leasing? została wyłączona

Na czym polega i dla kogo leasing może się okazać korzystnym rozwiązaniem? Co można sfinansować w taki sposób? Takie pytania często padają z ust osób zaczynających swą przygodę z biznesem. Coraz częściej jednak tym źródłem finansowania zaczynają się interesować osoby fizyczne, przed którymi w tym...
Pin It

Home » Pozostałe » Co można sfinansować poprzez leasing?

Na czym polega i dla kogo leasing może się okazać korzystnym rozwiązaniem? Co można sfinansować w taki sposób? Takie pytania często padają z ust osób zaczynających swą przygodę z biznesem. Coraz częściej jednak tym źródłem finansowania zaczynają się interesować osoby fizyczne, przed którymi w tym zakresie pojawiają się nowe rozwiązania.

Leasing dla firm

Leasing (http://www.bgzbnpparibas.pl/przedsiebiorstwa/finansowanie-dzialalnosci/leasing-ruchomosci.asp) to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim dla małych i średnich firm. W ich przypadku staje się on alternatywą dla zakupu gotówkowego lub dla kredytu. Zasady są tu proste: bank lub firma udzielająca leasingu nabywa środek trwały i oddaje go w użytkowanie przedsiębiorcy w zamian za określone w umowie raty leasingowe. W efekcie ten sposób finansowania jest dla firm alternatywą dla kredytu: droższego i trudniejszego do pozyskania. Na czym polega różnica między kredytem a leasingiem? Tu odpowiedź jest prosta. Zaciągając kredyt i nabywając dzięki niemu dany sprzęt kredytobiorca automatycznie staje się jego właścicielem. W przypadku leasingu aż do chwili opłacenia ostatniej raty właścicielem zakupionego sprzętu jest firma leasingowa, a osoba korzystająca z takiej formy finansowania jest jedynie jego użytkownikiem.

 

Co można sfinansować poprzez leasing?

Leasing kojarzony jest głównie z samochodami, jednak nie tylko one mogą być finansowane w taki sposób. Leasing pozwala na sfinansowanie wielu innych rzeczy. Warunek jest jeden – muszą być to środki trwałe, które mogą wspomóc firmę w prowadzonej przez nią działalności. Najczęściej są to urządzenia, maszyny oraz sprzęty biurowe. Leasing może objąć jednak i nieruchomości, np. pomieszczenia biurowe lub obiekty handlowo – usługowe.

 

Leasing konsumencki: alternatywa dla kredytu?

Dla przedsiębiorców leasing już dawno stał się alternatywą nie tylko dla zakupu gotówkowego, ale i dla kredytu. Czy z  takiego finansowania mogą skorzystać osoby fizyczne? I one mają coraz więcej możliwości zastąpienia kredytu korzystniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem. Leasing konsumencki stał się alternatywą dla tych, którzy nie mają szans na kredyt ze względu na brak stałej pracy lub pracę w oparciu o umowę zlecenie. Dla wolnych strzelców nieprowadzących własnej firmy leasing konsumencki jest przede wszystkim szansą na pozyskanie samochodu, niezbędnego np. przedstawicielom wolnych zawodów pracujących na zlecenie.

Comments

comments

Podobne artykuły

Comments are closed.

Scroll to top