Zmiany w uldze prorodzinnej

Zmiany w uldze prorodzinnej

on kw. 5, 13 • by SpecPodatkowy.pl • with Możliwość komentowania Zmiany w uldze prorodzinnej została wyłączona

W zeznaniu rocznym za rok podatkowy 2013 będzie można uwzględnić ulgę prorodzinną na nowych zasadach, ustalonych w znowelizowanej ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tegoroczne zeznanie za rok 2012 składa się jeszcze na dotychczas obowiązujących zasadach. Zmiany dotyczące prawa do odliczania...
Pin It

Home » PIT » Zmiany w uldze prorodzinnej

W zeznaniu rocznym za rok podatkowy 2013 będzie można uwzględnić ulgę prorodzinną na nowych zasadach, ustalonych w znowelizowanej ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tegoroczne zeznanie za rok 2012 składa się jeszcze na dotychczas obowiązujących zasadach.

Zmiany dotyczące prawa do odliczania ulgi na dzieci, czyli ulgi prorodzinnej będą dotyczyły zeznań rocznych za rok 2013. Prawo do ulgi będzie uzależnione od dochodu rocznego podatnika i liczby dzieci w rodzinie.

Autor: sanchezcl  Źr: sxc.hu

Jeśli podatnik ma tylko jedno dziecko, będzie mógł skorzystać z ulgi prorodzinnej, jeśli jego roczny dochód wraz z współmałżonkiem nie przekroczy limitu 112 tys. zł. Taki sam limit obowiązuje dla rodziców samotnie wychowujących dziecko. Ulga prorodzinna w skali roku wyniesie 1112,04 zł, a w skali miesiąca – 92,67 zł.

W przypadku rodzin z dwójką dzieci nowelizacja ustawy o PIT nic nie zmieni w kwestii rozliczania ulgi na dzieci. Zmiana jest korzystna dla rodzin z trójką dzieci lub wychowujących większą ich liczbę. Wielodzietne rodziny odliczą na trzecie dziecko o 50% wyższą ulgę, a na czwarte i każde kolejne dziecko – o 100% wyższą ulgę. Na trzecie dziecko ulga prorodzinna w skali roku wyniesie 1668,12 zł, a na czwarte i kolejne
– 2224,08 zł.

Comments

comments

Podobne artykuły

Comments are closed.

Scroll to top